Fervex durere si febra pentru copii contine paracetamol, cu efect analgezic si antipiretic, destinat durerilor si febrei la copii.
BENEFICII:• tratamentul simptomatic al durerilor: dureri de cap, gripa, dureri dentare, dureri musculare• tratamentul febrei la copii.
INGREDIENTE: Paracetamol 30 mg/ml
MOD DE ADMINISTRARE: Doza recomandata este de 10-15 mg/kg/doza la fiecare 4-6 ore, pana la o doza maxima de 60 mg/kg pe zi. Varsta recomandata: 1 luna